Niebanalny design i charakter - stwórz projekt wnętrza z Befame

Niebanalny design i charakter – stwórz projekt wnętrza razem z befame

czerwiec 2023

Ekskluzywne meble do salonu potrzebują odpowiedniej oprawy, by mogły w pełni zaprezentować swoją wysoką jakość. Poniżej przedstawiamy cztery przykładowe aranżacje wnętrz, które bazują na eleganckich kanapach i sofach Befame.

Belavio – pikowane sofy na niewysokich nóżkach

Ujmujące doskonałymi proporcjami sofy Belavio są idealną propozycją do wnętrz aranżowanych w duchu harmonijnego połączenia designu z odważnymi rozwiązaniami wnętrzarskimi. Ekskluzywne sofy z funkcją spania sprawdzą się we wnętrzach projektowanych z myślą o ich uniwersalnym zastosowaniu. Połączenie salonu z wydzieloną sypialnią dla gości i wkomponowanie sof, ozdobionych licznymi pikowaniami oraz mających bardzo miękkie siedziska i oparcia to wybór idealny do wnętrz loftowych, industrialnych, boho, eko i awangardowych. Niewysokie nóżki są wyraźnym nawiązaniem do stylu retro bazującego na latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku. I choć tamte sofy z pewnością nie były tak komfortowe i miękkie, to prosta bryła sofy Belavio idealnie wpisuje się w styl ówczesnej epoki.

Foggia – meble modułowe dla pragnących miękkiego luksusu

Kolekcja Foggia dzięki modułowej konstrukcji daje bardzo wiele możliwości aranżacyjnych. Trzeba tu wyraźnie podkreślić jej luksusowy charakter oraz niebanalny urok zaklęty w prostym kształcie. Meble z tej kolekcji pozbawione są nóżek, co dodatkowo potęguje wrażenie ich wizualnej miękkości i jest niemym zaproszeniem do relaksu w bardzo komfortowym miejscu.

Narożniki z kolekcji Foggia są doskonałym wyborem do wnętrz aranżowanych na bazie prostoty i minimalizmu, co nie znaczy, że nie sprawdzą się w odważniejszych zestawieniach. Jednak ich ponadczasowe piękno zostanie najlepiej wyeksponowane w salonie w stylu minimalistycznym, japońskim, francuskim i monochromatycznym. Także wnętrza skandynawskie i eko mogą być dobrym tłem dla luksusowej sofy narożnej Foggia. Grube obicia narożnika nadają miękkości nawet bardzo surowym wnętrzom, w których może brakować ciepła i przytulności, odczarowując tym samym chłód modnego w ostatnich latach monochromatyzmu.

Corrado – luksus w wersji de luxe podkreślony nieskazitelnymi proporcjami

Ekskluzywne meble wypoczynkowe do salonu z kolekcji Corrado to kwintesencja wygody i prostoty. Sofy Corrado, wizualnie niskie i rozłożyste, zachęcają do komfortowego wypoczynku w otoczeniu prestiżowych dodatków. Aranżacje salonu z sofą Corrado z reguły projektowane są z myślą o bardzo wymagających klientach, którzy lubią otaczać się luksusowymi dodatkami. Tu na pierwszym miejscu stoi bardzo wysoka jakość mebla, podkreślona perfekcyjnym wykonaniem i starannym dobraniem materiałów i tkanin.

Sofy modułowe Corrado urzekają prostotą, która – paradoksalnie – podkreśla ich wyjątkowy i emanujący wyrafinowaniem charakter. Ich obecność w salonie czyni to miejsce pełnym wytworności i finezyjnej elegancji. Meble z kolekcji Corrado doskonale pasują do wnętrz glamour, angielskich i nowojorskich.

Moon – chłodny blask księżyca odbijający się w butelkowej zieleni zasłon i dodatków

Sekret aranżacji salonu z meblami z kolekcji Moon skrywa się w ich uniwersalnym zastosowaniu. Te meble nie mają ograniczeń aranżacyjnych – można je z powodzeniem wkomponować zarówno w salony urządzone na bazie minimalistycznej prostoty, jak i we wnętrza w stylu okazałego i nieznającego ograniczeń glamour. Rozłożyste siedziska są bardzo miękkie i komfortowe, szczególnie przy dłuższym odpoczynku. Zachowanie idealnych dla eleganckiej sofy proporcji to ukłon projektanta w stronę klasyki zakorzenionej w modernizmie, jednak narożnik Moon wyraźnie aspiruje do miana mebla modnego, wpisującego się w najnowsze trendy wnętrzarskie.

Kanapa Moon, której luksusowa miękkość jest wyraźnie widoczna już na pierwszy rzut oka, jest na tyle wszechstronnym meblem, że może trafić nie tylko do salonu. Równie niebanalnie zaprezentuje się w gabinecie, domowej bibliotece lub buduarze pani domu. W sezonie letnim może być ozdobą zadaszonego tarasu. Ekskluzywne kanapy do salonu z funkcją spania oraz narożniki i kanapy modułowe do salonu firmy Befame to sekret wnętrz emanujących luksusem i aspirujących do miana wytwornych. Powyższe aranżacje to przykłady, na bazie których można tworzyć własne projekty luksusowych salonów z eleganckimi kanapami i sofami Befame w roli głównej.

zobacz wszystkie aktualności