Systemy zabezpieczające przed zabrudzeniem – tkaniny hydrofobowe (water repellent) - Befame

Systemy zabezpieczające przed zabrudzeniem – tkaniny hydrofobowe (water repellent)


Impregnacja typu water repellent to system, który szczególnie dobrze sprawdza się w przypadku tak zwanych plam mokrych, czyli płynów. Impregnacja powierzchniowa, specjalnym środkiem, dotyczy w tym wypadku całej powierzchni tkaniny i stosowana jest już po jej wyprodukowaniu. Powoduje, że plamy mokre utrzymują się na powierzchni tkaniny i przy szybkiej reakcji łatwo jest je z niej usunąć.


Jednak gdy plama zaschnie lub jest to po prostu plama sucha (pisaki, długopis, ketchup itp.), często dużo trudniej ją wyczyścić. Dodatkowo musimy liczyć się z tym, że przy intensywnym użytkowaniu lub częstym czyszczeniu warstwa impregnatu może po prostu się zetrzeć, przestając zabezpieczać tkaninę przed zabrudzeniami. Jak więc się domyślasz zdecydowanie lepiej nie narażać swojego mebla na częste, niepotrzebne zabrudzenia, a system zabezpieczający traktować jako duże ułatwienie życia w przypadkach naprawdę losowych.


Podczas wyboru tkaniny możesz także poszukać kolekcji, które zabezpieczane są w inny sposób. Alternatywą są tkaniny typu easy/aqua clean (link) lub tkaniny łączące oba systemy, które na poziomie produkcji przechodzą proces zabezpieczania pojedynczych włókien, a następnie gotowej tkaniny (na rynku znane jako Zero Spot System lub Nano Stop System).

Powrót do Wiedza